Як отримати податкову знижку?
Шановні батьки!

Хочемо проінформувати вас, що згідно з Податковоим кодексом України ви можете компенсувати до 18% вартості навчання дитини через податкову знижку.

Податкова знижка – це сума, на яку зменшується оподатковуваний дохід. Щоб її отримати, потрібно до кінця календарного року, наступного за звітним, подати декларацію та пакет документів до податкової служби за місцем вашої реєстрації. Компенсація від держави надійде вам протягом 60 днів.

Порядок отримання податкової знижки


1) Оформити податкову знижку може сам студент (якщо він має офіційний заробіток з якого сплачує податки) або його член сім'ї першого ступеня спорідненості (мати, батько, дружина/чоловік).

2) Оформляти податкову знижку краще тому члену родини, хто офіційно працює і отримує найбільшу зарплату в сім'ї, оскільки розмір податкової знижки безпосередньо залежить від суми сплачених податків. Від так, саме на цього члена родини має бути оформлений договір на освітні послуги і ним мають здійснюватися безпосередньо платежі.

3) Розмір податкової знижки складає 18 % від вартості навчання. Під час розрахунку відшкодування враховуються фактичні витрати понесені у звітному році.

4) За 2018 рік можна отримати компенсацію лише тих витрат, що були понесені після 28 липня 2018 року, коли набули чинності відповідні зміни до Податкового кодексу, а податкову знижку за понесені витрати у 2019 році можна буде оформити і отримати у 2020 році.

5) Документи для отримання компенсації за минулий рік слід подати до податкової служби не пізніше 31 грудня наступного року.

6) Особа, яка хоче отримати виплату, повинна відповідати наступним критеріям:
мати громадянство України та ІПН (ідентифікаційний код);
сплачувати податок на доходи фізичних осіб (НЕ бути приватним підприємцем) ;
розмір річної заробітної плати повинен бути вище суми податкової знижки.


Розглянемо на прикладі, як розраховується податкова знижка на навчання.

Ваша заробітна плата за рік становила 66 тис. грн.
З неї було стягнено ПДФО у розмірі 18 % (66 000*0,18 = 11 880 грн.).
Вартість року навчання склала 32 тис. грн.

Далі проводяться наступні розрахунки:
66 000 – 32 000 = 34 000 грн.
34 000 * 0,18 = 6 120 грн.
11 880 – 6 120 = 5 760 грн. – розмір податкової знижки у даному прикладі.


7) Щоб отримати податкову знижку необхідно подати до 31 грудня до Державної фіскальної служби за Вашим місцем реєстрації наступний перелік документів :
• паспорт;
• ІПН (ідентифікаційний код);
• декларацію про майновий стан і доходи;
• довідку про заробітну плату (за формою № 3);
• копію договору з навчальним закладом;
• копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) за навчання (де платником вказана особа, що подає декларацію для отримання податкової знижки);
• документи, що підтверджують ступінь споріднення (свідоцтво про народження дитини);
• заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

8) Згідно статті 179 Податкового кодексу України, у разі ухвалення Вам компенсації за навчання, кошти будуть переведенні на Ваш банківський рахунок впродовж 60 днів після подачі пакету документів.


Додаткова інформація

Як заповнити декларацію?
Бланк декларації

Податкова знижка не надається на харчування, тільки на навчання. Тому важливо, щоб у договорі була окремо вказана вартість саме навчання (без урахування харчування). Якщо в договорі вказано загальну сумму з харчуванням, можна додати довідку від закладу освіти, яка деталізує вартість саме навчання. Приклад довідки.

Все про податкову знижку та як її отримати.
Консультації громадянам щодо заповнення податкових декларацій про майновий стан та доходи надаються за адресою: м.Київ, вул. Лескова, 2, тел. 454-66-69, 454-67-10

Якщо у вас є заборгованість по будь-яким податкам, податкова знижка виплачується після погашення заборгованості. Зручно перевірити наявність заборгованості у електронному кабінеті. Для входу вам знадобиться електронний цифровий підпис, який можна швидко отримати через Приват24, якщо ви є клієнтом Приват Банку.