Змагання з геометричного конструювання "ГеКон" 2021

Заочний тур 3-4 грудня 2021
Онлайн тур 10 грудня 2021

Науково-дослідницька школа "Базис"

"ГеКон" - це конкурс з геометричного конструювання. Учасники змагаються у створенні креслень за допомогою комп'ютера у програмі geogebra на основі геометричних малюнків.

Результати
Результати
Результати


Шановні учасники! Ознайомитися з результатами першого туру конкурсу ви можете за посиланням вище.

На другий тур запрошуються учасники, які потрапили у категорії «спорт» та «фітнес».

Також результати та запрошення на другий тур конкурсу учасникам були надіслані на електронну пошту. Якщо Ви не бачите відповідного листа на своїй пошті, то напишіть, будь ласка, нам на gecon@basis.kiev.ua. Це важливо, адже саме поштою Ви маєте отримати посилання на другий тур!

Також повідомте нам, якщо не бачите своїх результатів у таблиці.

Для кого
Змагатися можуть учні 8-11 класів. Конкурс проводиться за двома рівнями складності: "фітнес" та "спорт". Для рівня "фітнес" не обов'язково мати специфічну підготовку з математики, достатньо вашої наполегливості та кмітливості. Рівень "спорт" буде цікавий учням, які поглиблено вивчають математику.
1
Рівень
Завдання розраховані на учнів 8-11 класів.
2
Навички
Обов'язкова умова - досвід роботи в програмі динамічної геометрії GeoGebra
3
Інструментарій
Краще ноутбук або планшет, ніж смартфон. Мають бути встановлені додатки GeoGebra та Zoom
Як взяти участь?
Для того, щоб взяти участь, потрібно зареєструватися до 30 листопада, 18:00. Після цього ви отримаєте на пошту запрошення, де будуть детально описані подальші кроки.
РЕЄСТРАЦІЮ ЗАВЕРШЕНО
Порядок проведення
1
Перший тур
Відбудеться заочно 3-4 грудня. 3 грудня о 15:00 зареєстровані учасники отримають на електронну пошту листи із завданнями. Свої розв'язання учасники зберігають у форматі file.ggb та надсилають на адресу gecon@basis.kiev.ua не пізніше 23:00 4 грудня 2021 р.
2
Другий тур
Розпочнеться онлайн 10 грудня о 16:30 у платформі Zoom. Учасники отримають 6 задач на півтори години. Протягом туру учасники надсилають свої розв'язки членам журі та обговорюють з ними свої рішення. Якщо розв'язок не правильний, то журі пояснює, чому відповідь не зарахована, і учасник має ще одну спробу.
За результатами заочного туру учасникам, відібраним журі, буде запропонована категорія «фітнес» чи «спорт» для очного туру. На очний тур журі запросить 50 учасників. Результати заочного туру будуть оголошені 6 грудня 2021 р.
2 грудня о 18:00 відбудеться навчальний вебінар, на якому організатори пояснять основні правила «ГеКону» та дадуть відповіді на питання. Вебінар відбудеться у платформі Zoom, відповідне посилання отримають зареєстровані учасники. Відвідувати вебінар не обов'язково.
Завдання
Кожна задача має підпункти складності. Підпункт А найпростіший, за нього дається найменша кількість балів.

Учасник має зробити один з підпунктів, який виявився під силу. Якщо учасник надіслав розв'язки одночасно кількох підпунктів, то журі виставляє бали за найскладніший з правильно розв'язаних.

Також учасник може надіслати два способи (не більше) розв'язання одного підпункту, журі обере з них правильно розв'язаний. Кожний підпункт кожної задачі надсилається окремим файлом. Наприклад, "5А_2.ggb" означає файл, який містить розв'язок 5А другим способом. Всі файли з розв'язками надсилаються одним листом.

Свої розв'язання надсилайте на адресу gecon@basis.kiev.ua
Розв'язки задач рівня "спорт"
Розв'язки задач рівня "фітнес"
Формат та приклади задач
На початку змагання учасники отримують малюнки з геометричними фігурами. Завдання полягає в тому, щоб їх ''оцифрувати'', тобто накреслити відповідні конструкції на комп'ютері у програмі Geogebra.

Малюнки задають певні умови, наявність яких журі перевіряє у побудованих конструкціях.

Розберемо приклад задачі:
За малюнком умови, учасник повинен побудувати трикутник і два квадрати так, щоб вершини квадратів належали відповідним сторонам трикутника і дві вершини меншого квадрата належали стороні більшого. Співвідношення сторін трикутника та квадратів довільне, тому задача має безліч розв'язків, учаснику потрібно побудувати один з них. Журі перевіряє умову приналежності точок сторонам, рухаючи динамічні точки конструкції.

Приклад правильного розв'язання:
Приклад неправильного розв'язання:
Загалом, учасник не зобов'язаний доводити правильність свого способу чи вказувати послідовність побудов. Але в окремих випадках, для з'ясування деталей, журі може запросити цю інформацію.

Більш детальні приклади – на відео:
Різні способи розв'язання задач можна подивитись тут:
Жюрі
Змагання з геометричного конструювання ''Гекон'' - це конкурс, який придумали та проводять вчителі науково-дослідницької школи ''Базис'' для дітей 8-11 класів. Вперше ''Гекон'' відбувся у нашій школі у листопаді 2019 року.

Ми запрошуємо учнів зі всієї України взяти участь у змаганнях, незалежно від того, як ви оцінюєте рівень своїх знань з геометрії.
Приклади деяких задач
Як проходив "Гекон" минулі роки