Новини

Учні "Базису" відвідали найбільшу в Україні компанію з новітніх хімтехнологій "Enamine"

Як зробити науку бізнесом світового рівня? Чи можливо це в Україні?

Так! Учні 10-11 класів побували на екскурсії у компанії "Enamine" — одного зі світових лідерів синтезу хімічних речовин, які беруть у розробку провідні фармакологічні компанії, такі, як: Bayer, Asrtrazeneka, Pfizer, Sanofi та інші. Самі представники “Enamine” розповідають, що виробляють "паливо" для всієї фарміндустрії, адже у них найбільша у світі бібліотека скринінгових сполук.

Який шлях проходить речовина до того, як стане ліками? Які шляхи пошуку способів її синтезу та випробування властивостей? Як розділяють, очищують та ідентифікують синтезовані речовини? Усе це та багато іншого розповіли керівники лабораторій і відділів розробок для наших учнів.

Випускники на власні очі побачили найдорожчий в Україні апарат ЯМР, побували у біолабораторії, де керівник підприємства розповів які дослідження там зараз проводять. А ще відвідали лабораторію синтезу та хроматографічну лабораторію, де проходить розділення й очищування речовин.

Учні були вражені масштабами виробництва, обладнанням лабораторій та проєктами над якими працює “Enamine”. Що може бути кращою мотивацією для випускників? Не здивуємося, якщо частина із них після цієї екскурсії оберуть саме хімічні факультети, щоб стати кращими науковцями у цій галузі.