Наукові семінари

Січень 2020


В школі «Базис» відбувся триденний семінар «Наукові революції ХХ сторіччя». Семінар проводили Кирило Бондаренко, науковий співробітник Європейського центру ядерних досліджень (CERN, м. Женева) та Ярослав Герасименко, аспірант інституту Лоренца (Лейден, Нідерланди). Також віртуально з нами був Олексій Боярський, професор Лейденського університету та науковий співробітник CERN. Крім учнів Базису зібралися старшокласники провідних природничих шкіл Києва – УФМЛ, КПНЛ №145, Лідера.
Травень 2020
У школі "Базис" відбувся триденний семінар для старшокласників "Наукові революції ХХ сторіччя". Онлайн-формат дозволив розширити географію учасників, тому у семінарі змогли взяти участь діти з різних міст України. Ведучі семінару, науковці зі Швейцарії та Нідерландів, поділились останніми відкриттями у сфері фізики та хімії. Старшокласники мали можливість поспілкуватись з вченими та отримати відповіді на складні питання. За посиланням можна ознайомитись з підсумком семінару.
Жовтень 2020, січень і травень 2021
"Чим займається сучасна фізика" - курс для старшокласників від вчених з університету Лейдену та Європейської організації з ядерних досліджень (CERN). Курс складається з трьох циклів, які відбудуться онлайн у жовтні, грудні та квітні. Запрошуємо взяти участь учнів 11-х класів, а також сміливих учнів 9-10 класів природничих шкіл України. Курс також буде цікавий вчителям природничих наук та всім, хто не байдужий до новин з переднього краю науки.

Основою курсу є серія лекцій та семінарів за чотирма сюжетами з сучасної фізики. До кожної з тем пропонується набір задач, які потрібно здавати впродовж циклу, а в кінці - іспит у форматі обговорення задач та вивчених концепцій. Ті, хто пройде весь шлях і успішно здасть іспит, отримають сертифікат і рекомендацію від керівника курсу.

Більше інформації можна прочитати тут.