28-30 квітня 2020
Науково-дослідницька школа "Базис"
Семінар "Наукові революції ХХ сторіччя"
28-30 квітня школа "Базис" разом з європейськими науковцями проведе триденний семінар для старшокласників "Наукові революції ХХ сторіччя". Семінар відбудеться онлайн в режимі живого спілкування.

Запрошуємо взяти участь учнів 11-х класів, а також сміливих учнів 9-10 класів природничих шкіл України. Семінар також буде цікавий вчителям природничих наук та всім, хто не байдужий до новин з переднього краю науки

Реєстрація до 12:00 27 квітня. Кількість учасників семінару - до 50 людей.

27 квітня всі зареєстровані учасники отримають на електронну пошту запрошення, де будуть детально описані подальші кроки.

Ведучі семінару
Олексій Боярський, професор Лейденського університету та науковий співробітник Європейського центру ядерних досліджень (CERN, м.Женева);

Кирило Бондаренко, науковий співробітник Європейського центру ядерних досліджень (CERN, м. Женева);

Євгенія Чейпеш, аспірантка в Лейденському університеті (Leiden University) суміжно з Делфтським технічним університетом (TU Delft).
Теми семінару
Професор Олексій Боярський розкаже про темну матерію та її зв'язки з фізикою часток, а також про те, як квантова механіка пояснює основи фізики. Євгенія Чейпеш розгляне підхід до хімії з точки зору квантової механіки, розповість, як зрозуміти логіку реакцій та розгляне останні досягнення науки в цьому напрямку.

Архів
Семінар "Наукові революції ХХ сторіччя"стає традиційним для школи "Базис". Перший він відбувся у січні 2020 року. Тоді ми розповіли учням про самі революції (Релятивістська, Квантова і Астрономічна) та обговорили два сюжети: чому транзистори неможливі без квантової механіки та що таке темна матерія і чому ми знаємо, що вона існує. Якщо ви пропустили перший семінар, не хвилюйтесь, ми обов'язково коротко нагадаємо основні тези з цих тем.

Для школи "Базис" важливо забезпечити контакт учнів з науковцями. Навчання, семінари, лекції для учнів та вчителів, візити до провідних наукових установ світу – ми плануємо забезпечити спілкування та взаємодію школярів з майстрами переднього краю науки, передачу актуальних наукових новин з рук в руки.

Як це було минулого разу в "Базисі", можна подивитись тут: