Заочний тур 17-18 квітня 2020
Онлайн тур 24 квітня 2020
Науково-дослідницька школа "Базис"
«ГеКон» - це конкурс з геометричного конструювання. Учасники змагаються у створенні креслень за допомогою комп'ютера у програмі geogebra на основі геометричних малюнків.
Для кого
Змагатися можуть учні 8-11 класів. Конкурс проводиться за двома рівнями складності: «фітнес» та «спорт». Для рівня «фітнес» не обов'язково мати специфічну підготовку з математики, достатньо вашої наполегливості та кмітливості. Рівень «спорт» буде цікавий учням, які поглиблено вивчають математику.
Рівень
Завдання розраховані на учнів 8-11 класів.
Навички
Обов'язкова умова - досвід роботи в програмі динамічної геометрії GeoGebra
Інструментарій
Краще ноутбук або планшет, ніж смартфон. Мають бути встановлені додатки GeoGebra та Zoom
Як взяти участь?
Для того, щоб взяти участь, потрібно зареєструватися до 18:00 16 квітня. Після цього ви отримаєте на пошту запрошення, де будуть детально описані подальші кроки.
Порядок проведення
Конкурс проводиться в два тури.

Перший тур відбудеться заочно 17-18 квітня. 17 квітня о 15:00 зареєстровані учасники отримають на електронну пошту листи із завданнями. Свої розв'язання учасники зберігають у форматі file.ggb та надсилають на адресу gecon@basis.kiev.ua не пізніше 23:00 18 квітня 2020 р.

За результатами заочного туру учасникам, відібраним журі, буде запропонована категорія «фітнес» чи «спорт» для очного туру. На очний тур журі запросить 50 учасників. Результати заочного туру будуть оголошені 21 квітня 2020 р.

Другий тур розпочнеться онлайн 24 квітня о 16:30 у платформі Zoom. Учасники отримають 5 задач на півтори години. Протягом туру учасники надсилають свої розв'язки членам журі і обговорюють з ними свої рішення. Якщо розв'язок не правильний, то журі пояснює, чому відповідь не зарахована, і учасник має ще одну спробу.

16 квітня о 17:00 відбудеться навчальний вебінар, на якому організатори пояснять основні правила «ГеКону» і дадуть відповіді на питання. Вебінар відбудеться у платформі Zoom, відповідне посилання отримають зареєстровані учасники. Відвідувати вебінар не обов'язково.

Завдання
Умови задач першого туру можна знайти тут.
Завдання другого туру: рівень "спорт" та рівень "фітнес".

Кожна задача має підпункти складності. Підпункт А найпростіший, за нього дається найменша кількість балів.

Учасник має зробити один з підпунктів, який виявився під силу. Якщо учасник надіслав розв'язки одночасно кількох підпунктів, то журі виставляє бали за найскладніший з правильно розв'язаних.

Також учасник може надіслати два способи (не більше) розв'язання одного підпункту, журі обере з них правильно розв'язаний. Кожний підпункт кожної задачі надсилається окремим файлом. Наприклад, "5А_2.ggb" означає файл, який містить розв'язок 5А другим способом. Всі файли з розв'язками надсилаються одним листом.

Свої розв'язання зберігайте у форматі file.ggb та надсилайте на адресу gecon@basis.kiev.ua не пізніше 23:00 18 квітня 2020 р.
Розв'язки
Розв'язки задач рівня "спорт":
Розв'язки задач рівня "фітнес":
Приклад завдання з минулого року
На початку змагання учасники отримують малюнки з геометричними фігурами. Завдання полягає в тому, щоб їх ''оцифрувати'', тобто накреслити відповідні конструкції на комп'ютері у програмі Geogebra.

Малюнки задають певні умови, наявність яких журі перевіряє у побудованих конструкціях.

Розберемо приклад задачі:
За малюнком умови, учасник повинен побудувати трикутник і два квадрати так, щоб вершини квадратів належали відповідним сторонам трикутника і дві вершини меншого квадрата належали стороні більшого. Співвідношення сторін трикутника та квадратів довільне, тому задача має безліч розв'язків, учаснику потрібно побудувати один з них. Журі перевіряє умову приналежності точок сторонам, рухаючи динамічні точки конструкції.

Приклад правильного розв'язання:
Приклад неправильного розв'язання:
Загалом, учасник не зобов'язаний доводити правильність свого способу чи вказувати послідовність побудов. Але в окремих випадках, для з'ясування деталей, журі може запросити цю інформацію.

Більш детальні приклади – на відео:
Різні способи розв'язання задач можна подивитись тут:
Журі
Змагання з геометричного конструювання ''Гекон'' - це конкурс, який придумали та проводять вчителі науково-дослідницької школи ''Базис'' для дітей 8-11 класів. Вперше ''Гекон'' відбувся у нашій школі у листопаді 2019 року.

Ми запрошуємо учнів зі всієї України взяти участь у змаганнях, незалежно від того, як ви оцінюєте рівень своїх знань з геометрії.
Архів
Приклади деяких задач минулого року:
Як проходив "Гекон" минулого року, можна подивитись тут: