Новини

Авторські задачі нашого учня опублікували в румунському математичному журналі “RMM”

Богдан Желябовський, учень 9-В класу, його авторські задачі опублікували в румунському математичному журналі “RMM”! https://bit.ly/3wcJXEE

Богдан полюбляє вигадувати різноманітні задачі, які ми часто розв’язуємо на уроках з учнями, використовуємо на шкільних олімпіадах, з цікавістю обговорюємо з учителями на математичній кафедрі. Вадим Митрофанов, вчитель математики, запропонував Богдану розширити його аудиторію та надіслати задачу, яка йому найбільше подобається в математичний журнал!

“Я люблю вигадувати та розв’язувати геометричні задачки. Одну з таких задач я почав розв’язувати в неправильному напрямку, але в процесі знайшов цікаву формулу, а через деякий час ще одну. Розказав про них своєму викладачу — Вадиму Митрофанову. Він сказав, що про такі формули не чув. Я пошукав у відкритих джерелах, і дійсно не знайшов. Вадим Євгенович запропонував мені відправити одну з формул та приклад її застосування в англомовний Румунський Математичний Журнал. І їх опублікували! Ця формула пов’язує кути в трикутнику з кутом між стороною та прямою Ейлера. Вона дозволяє швидше розв’язувати інші геометричні задачі”, — розповідає Богдан.

Вітаємо тебе з першою публікацією, Богдане! Це успішний старт!