Змагання з геометричного конструювання "ГеКон" 2023

Дистанційний тур 17 березня 2023
Офлайн/онлай тур 24 березня 2023

Науково-дослідницька школа "Базис"

"ГеКон" - це конкурс з геометричного конструювання. Учасники змагаються у створенні креслень за допомогою комп'ютера у програмі geogebra на основі геометричних малюнків.

Результати
Результати
Результати
Результати
Для кого
Змагатися можуть учні 8-11 класів. Конкурс проводиться за двома рівнями складності: "фітнес" та "спорт". Для рівня "фітнес" не обов'язково мати специфічну підготовку з математики, достатньо вашої наполегливості та кмітливості. Рівень "спорт" буде цікавий учням, які поглиблено вивчають математику.
1
Рівень
Завдання розраховані на учнів 8-11 класів.
2
Навички
Обов'язкова умова - досвід роботи в програмі динамічної геометрії GeoGebra
3
Інструментарій
Краще ноутбук або планшет, ніж смартфон. Мають бути встановлені додатки GeoGebra та Zoom
Як взяти участь?
Для того, щоб взяти участь, потрібно зареєструватися до 15 березня, 18:00. Після цього ви отримаєте на пошту запрошення, де будуть детально описані подальші кроки.
РЕЄСТРАЦІЯ ЗАВЕРШЕНА
Завдання
Кожна задача має підпункти складності. Підпункт А найпростіший, за нього дається найменша кількість балів.

Учасник має зробити один з підпунктів, який виявився під силу. Якщо учасник надіслав розв'язки одночасно кількох підпунктів, то журі виставляє бали за найскладніший з правильно розв'язаних.

Також учасник може надіслати два способи (не більше) розв'язання одного підпункту, журі обере з них правильно розв'язаний. Кожний підпункт кожної задачі надсилається окремим файлом. Наприклад, "5А_2.ggb" означає файл, який містить розв'язок 5А другим способом. Всі файли з розв'язками надсилаються одним листом.

Свої розв'язання надсилайте на адресу gecon@basis.kiev.ua
Розв'язки задач рівня "спорт"
Розв'язки задач рівня "фітнес"
Формат та приклади задач
На початку змагання учасники отримують малюнки з геометричними фігурами. Завдання полягає в тому, щоб їх ''оцифрувати'', тобто накреслити відповідні конструкції на комп'ютері у програмі Geogebra.

Малюнки задають певні умови, наявність яких журі перевіряє у побудованих конструкціях.

Розберемо приклад задачі:
За малюнком умови, учасник повинен побудувати трикутник і два квадрати так, щоб вершини квадратів належали відповідним сторонам трикутника і дві вершини меншого квадрата належали стороні більшого. Співвідношення сторін трикутника та квадратів довільне, тому задача має безліч розв'язків, учаснику потрібно побудувати один з них. Журі перевіряє умову приналежності точок сторонам, рухаючи динамічні точки конструкції.

Приклад правильного розв'язання:
Приклад неправильного розв'язання:
Загалом, учасник не зобов'язаний доводити правильність свого способу чи вказувати послідовність побудов. Але в окремих випадках, для з'ясування деталей, журі може запросити цю інформацію.

Більш детальні приклади – на відео:
Різні способи розв'язання задач можна подивитись тут:
Жюрі
Змагання з геометричного конструювання ''Гекон'' - це конкурс, який придумали та проводять вчителі науково-дослідницької школи ''Базис'' для дітей 8-11 класів. Вперше ''Гекон'' відбувся у нашій школі у листопаді 2019 року.

Ми запрошуємо учнів зі всієї України взяти участь у змаганнях, незалежно від того, як ви оцінюєте рівень своїх знань з геометрії.
Приклади деяких задач
Як проходив "Гекон" минулі роки